Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

O KD Slavii v Táboře se hlásí i ze zahraničí

(5.11.2019/Denik.cz/Táborský deník) Formou soutěžního dialogu vybere město Tábor ve spolupráci s odborníky společnost, která bude připravovat v příštím roce projekt na rekonstrukci KD Slavie.

Číst dál...

ŘSD zrušilo tendr na stavbu D1 Říkovice - Přerov

(5.11.2019/Denik.cz/Olomoucký deník) Tendr na stavbu úseku dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem, který byl zahájen v září 2016, Ředitelství silnic a dálnic zrušilo. Důvodem byly průtahy ve vyřizování stavebního povolení, způsobené námitkami ze strany ekologických aktivistů Děti Země.

Číst dál...

Výsledky 12. ročníku firemního žebříčku Právnická firma roku

(5.11.2019/Zdroj:EPravo.cz/Články/red.upraveno)Společnost EPRAVO.CZ vyhlásila výsledky již 12. ročníku firemního žebříčku Právnická firma roku. Záštitu nad letošním ročníkem převzalo, stejně jako v minulých letech Ministerstvo spravedlnosti, záštitu nad galavečerem pak již tradičně Česká advokátní komora. Výsledky firemního žebříčku Právnická firma roku 2019 byly slavnostně vyhlášeny 4. listopadu 2019 v prostorách pražského paláce Žofín za účasti zástupců předních advokátních kanceláří a osobností české justice.

Číst dál...

V Praze přibude klimatizovaných tramvají

(5.11.2019/Prahatv.eu/Články/Autor:Lukáš Kubát) Všechny pražské tramvaje typu 15T budou mít klimatizaci. Rozhodli o tom pražští radní. Dovybavení celkem 124 vozů bude město stát 400 milionů korun a potrvá do roku 2021.

Číst dál...

Dát si práci s vysoutěžením kvalitního zdravotnického materiálu se vyplatí, nemocnice by to měly poznat na pacientech i ekonomice

(5.11.2019/Zdravotnickydenik.cz/Články) Tendrování spotřebního zdravotnického materiálu je podle mnoha odborníků to nejtěžší, s čím se nemocnice na poli veřejných zakázek musí vypořádat. Věc je o to náročnější, že v poslední době vzrůstá snaha soutěžit nejen na cenu, ale také na kvalitu, jejíž nadefinování se může stát dalším kamenem úrazu. Pokud se však nemocnice na výběrové řízení náležitě připraví a se zakázkou se úspěšně popere, může se vyšší kvalita podepsat jak u pacientů, tak na ekonomickém fungování zdravotnického zařízení. Problematice se věnovala konference Veřejné zakázky ve zdravotnictví, kterou uspořádala v polovině září FN Olomouc.

Číst dál...

Hodnotí se přes 200 nabídek na provádění lesnických prací

(31.10.2019/Zpravodajstvi.sumpersko.net/Články/Autor:red.,E.Jouklová) Letos v září ho vyhlásily Lesy České republiky. Firmy, které uspějí, budou pro podnik pracovat podle smlouvy platné od ledna 2020 do konce roku 2024. Předpokládaný objem dřeva, o který se v tendru soutěží, dosahuje 8,5 milionu metrů krychlových na 195 633 hektarech lesa. Ročně se počítá s těžbou 1,97 milionů metrů krychlových dřeva a zalesněním 2 879 hektarů. Služby spojené s nákupem dříví představují částku 6,99 miliard korun.

Číst dál...

Radnice se brání korupci, o zakázky se mohou ucházet jen bezúhonné firmy

(31.10.2019/24zpravy.com/Články) Vyšetřování rozsáhlé korupce na radnici Brna-střed se pomalu chilí do závěrečné fáze. Mezi obviněnimi jsou i majitelé a jednatelé stavebních firem, kteří podle detektivů pod taktovkou bivalého místostarosty Jiřího Švachuly (dříve ANO) záměrně prodražovali veřejné zakázky a přišli si tak na miliony korun. Jenže stejní dodavatelé se i přes trestní stíhání hlásí do tendrů dál.

Číst dál...

Základna letecké záchranné služby ve Zlínském kraji stále nebude

(31.10.2019 / Zezdravotnictvi.cz / Články / Autor: Redakce) Zlínský kraj nesouhlasí s tím, že se ani nadále nepočítá se zřízením základny letecké záchranné služby (LZS) na jeho území. Veřejná zakázka na provozování vrtulníků LZS po roce 2021, kterou vypsalo ministerstvo zdravotnictví, vznik základny ve Zlínském kraji neobsahuje, stejně je tomu v Karlovarském kraji. Podle hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL) je LZS v kraji potřebná, podle ministerstva by to však bylo náročné i ekonomicky.

Číst dál...

VLS v souvislosti s kalamitou zpřístupní tendry i pro malé dodavatele

(30.10.2019/ Silvarium.cz / Lesnictví) Vojenské lesy a statky ČR (VLS) v souvislosti s nárůstem kalamitních těžeb rozšiřují portfolio poptávaných služeb v rámci dynamického nákupního systému v oblasti lesnických prací a nově cílí také na menší lokální dodavatele. Novinka se týká veřejných zakázek na těžby harvestorovou technologií, přepravu dříví a likvidaci těžebních zbytků.

Číst dál...

Radní se bojí prohry Technických služeb v soutěži. Udělají z nich příspěvkovku

(30.10.2019/ Denik.cz / Liberecký deník) Akciová společnost Technické služby města Liberce se od ledna změní na příspěvkovou organizaci. Vedení města si od toho slibuje, že bude moci společnosti napřímo zadat zakázky na čištění komunikací či údržbu zeleně. Obává se totiž, že by společnost v otevřené soutěži neuspěla.

Číst dál...