Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Jihomoravský kraj vybral v soutěži nové autobusové dopravce

Brno 14. května (ČTK) - Jihomoravský kraj v soutěži vybral nové dopravce pro zajištění autobusových linek na Brněnsku, Blanensku a v oblasti Jihovýchod, kterou tvoří převážná část břeclavského a hodonínského okresu. Jde o oblasti, v nichž vypověděl dopravcům od loňského 1. listopadu smlouvu. Kraj tím řešil problémy, kdy dopravci museli zvyšovat mzdy řidičům, ale neměli dostatek peněz a kraj už neměl možnost jim přidat.

Číst dál...

VLÁDA SCHVÁLILA ZPRÁVU O FUNGOVÁNÍ NÁRODNÍHO ELEKTRONICKÉHO NÁSTROJE PRO ZADÁVÁNÍ VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK (NEN) ZA ROK 2018

Praha 13. května (www.portal-vz.cz) Vláda České republiky na svém jednání dne 6. května 2019 schválila materiál Zpráva o fungování Národního elektronického nástroje pro zadávání veřejných zakázek (NEN) za rok 2018.

Číst dál...

Vláda nevyhověla žádosti ombudsmanky o zrušení poplatku u ÚOHS

Praha 13. května (ČTK) - Poplatek za podání podnětu k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) má podle menšinového kabinetu ANO a ČSSD regulační charakter a jeho zrušení by mohlo vést k zavalení úřadu balastními podněty. Vláda proto nepodpořila žádost veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové o jeho zrušení. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). V reakci na rozhodnutí vlády Šabatová ČTK sdělila, že poplatek považuje za iracionální a nemravný. Věří, že ho zruší Ústavní soud.

Číst dál...

Tendr FN Olomouc na prádlo vyhrál s cenou 115 mil. Kč Renatex

Olomouc 13. května (ČTK) - Výběrové řízení na dodávku nových nemocničních oděvů a prádla pro lékaře, zdravotnický personál i pacienty Fakultní nemocnice Olomouc vyhrála ostravská firma Renatex CZ, která v konkurenci dalších dvou uchazečů uspěla s nabídnutou cenou necelých 115 milionů korun. ČTK dnes informaci získala z věstníku veřejných zakázek. FN Olomouc výměnu nemocničních textilií zahájila v dubnu a ukončit ji chce v závěru roku.

Číst dál...

Nemocnice Náchod posunula podání nabídek na magnetickou rezonanci

Hradec Králové 13. května (ČTK) - Krajská Oblastní nemocnice Náchod posunula termín pro podání nabídek do padesátimilionového tendru na magnetickou rezonanci z 6. na 22. května. Současný tendr byl vypsán na konci března a je již třetí v pořadí. Předchozí dvě soutěže nemocnice z různých důvodů zrušila. Zrušení druhého tendru řešil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Kvůli tendru se dostali do sporu poslanci Pavel Plzák (ANO) a Jan Birke (ČSSD).

Číst dál...

Soud kvůli tendru na náchodskou nemocnici začne v červnu

Hradec Králové 13. května (ČTK) - Krajský soud v Hradci Králové začne 25. června projednávat případ dvou mužů obžalovaných kvůli pokusu o manipulaci miliardové zakázky na přestavbu náchodské nemocnice.

Číst dál...

Stát chce do dopravních staveb investovat ročně 166 mld Kč

Praha 13. května (ČTK) - Stát chce do roku 2029 ročně investovat do výstavby dopravní infrastruktury kolem 166 miliard korun. Je to téměř dvojnásobek rozpočtu fondu dopravy pro letošní rok. Na setkání lídrů českého stavebnictví to dnes uvedl náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček.

Číst dál...

Chlumčany u Plzně opravily kapli a postaví nový pečovatelský dům

Chlumčany (Plzeňsko) 13. května (ČTK) - Chlumčany na Plzeňsku dokončily dvouletou opravu kaple Panny Marie Pomocné ze více než šest milionů korun. Nasvícená dominanta, jejíž šerpu se sedmi hvězdami má obec ve znaku, opět slouží k církevním obřadům. Obec s 2400 obyvateli dále letos postaví nový dům s pečovatelskou službou, také za více než šest milionů korun. ČTK to řekla Vladimíra Štejrová (Pro rozvoj obce Chlumčany), starostka obce se zhruba 35milionovým rozpočtem.

Číst dál...

Cenu TOP Stavební firma za rok 2018 obhájil Strabag

Praha 13. května (ČTK) - Cenu TOP Stavební firma za rok 2018 obhájila společnost Strabag. V soutěži analytické společnosti CEEC Research hodnotí veřejní zadavatelé vybrané firmy podle kvality, dodržení lhůty a dohodnuté ceny. Společnost CEEC Research výsledky soutěže vyhlásila na dnešním Setkání lídrů českého stavebnictví v Praze. Druhé místo obsadila společnost Firesta, třetí byla Skanska.

Číst dál...

Ombudsmanka žádá vládu o zrušení poplatku za podnět k ÚOHS

Brno 12. května (ČTK) - Vláda v pondělí projedná žádost veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové, aby zrušila poplatek, který musí zaplatit všichni, kdo podávají podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Podle ombudsmanky je zpoplatnění podnětu a postup ÚOHS v rozporu s principy demokratického právního státu.

Číst dál...