Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Rozhledna na Králickém Sněžníku má opět šanci

30.06.2019 (olomoucky.denik.cz/zpravy…, Zdroj:Denik.cz / Olomoucký deník, Autor:Petr Krňávek)
Výstavba rozhledny na Králickém Sněžníku dostala další šanci. Svazek obcí regionu Stronie Śląskie získal na záměr evropskou dotaci. Kdy by mohly začít stavební práce nicméně zatím není jasné.

Číst dál...

BIM – budoucnost českého stavebnictví

30.06.2019 (www.technickytydenik.cz…, Zdroj:Technickytydenik.cz / Denní zpravodajství)
Stavebnictví je jednou z mála oblastí lidské činnosti, kde digitalizace zatím hraje jen okrajovou roli. Minimálně co se českých luhů a hájů týká. Stačilo by však zavést metodu BIM. Tím bychom docílili digitalizace českého stavebnictví, a to ve všech směrech. Digitalizací se rozumí využití informačních technologií pro organizaci toku informací v rámci různých standardních procesů, které se ve stavebnictví nacházejí.

Číst dál...

Za peníze SFDI dostane nový povrch 12 kilometrů silnic

30.06.2019 (kromeriz.cz/index.php?fce…, Zdroj:Kromeriz.cz / Články, Autor:Redakce)
... ŘSZK ...  Za peníze SFDI dostane nový povrch 12 kilometrů silnic. Získanou dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 69 milionů korun využije Ředitelství silnic Zlínského kraje v roce 2019 na dvě investiční rekonstrukce krajské silniční sítě a na plošné obnovy povrchů vozovek v 16 úsecích v celkové délce necelých 12 kilometrů.

Číst dál...

Konečně! Kraj napotřetí vybral stavební firmy pro obří zakázku v nemocnici

30.06.2019 (rychnovsky.denik.cz/z…, Zdroj:Denik.cz / Rychnovský deník, Autor:Jan Braun)
Od konce prázdnin se promění nemocnice v Trutnově na dva roky ve staveniště. Dojde při tom i k demolici pavilonů. Kraj napotřetí vybral dodavatele, který se pustí do rozsáhlých prací v hodnotě 183 milionů bez DPH.

Číst dál...

Thermal čeká oprava. Ale kdy? Už tři roky se ptá Bartoška

29.06.2019 (karlovarsky.denik.cz…, Zdroj:Denik.cz / Karlovarský deník, Autor:Ivana Kalinová)
Karlovy Vary – Zatímco podle Jiřího Bartošky je filmový festival v dobré finanční kondici, letošní rozpočet přehlídky se pohybuje kolem 150 milionů, o Thermalu, srdci a mozku filmové přehlídky, se to v žádném případě tvrdit nedá.

Číst dál...

Policie navrhla znovu obžalovat čtveřici za Kuks

29.06.2019 (Zdroj:MAFRA, a.s. / MF DNES, Autor:(tů))
KUKS Policie doplnila vyšetřování v případu údajného ovlivnění veřejné zakázky na obnovu barokního hospitálu v Kuksu za 322 milionů korun. Na podzim věc vrátil k došetření pražský městský soud. 

Číst dál...

Škoda dodá do Teplic pět trolejbusů 32Tr

28.06.2019 (zdopravy.cz/skoda-doda-do…, Zdroj:Zdopravy.cz / Články, Autor:Jan Sůra)  Škoda Electric vyhrála další veřejnou zakázku Teplic na dodávku parciálních trolejbusů. Za pět trolejbusů Škoda 32Tr s bateriovým pohonem zaplatí město 66 milionů korun bez DPH.

Číst dál...

Příliš drahé lokomotivy

28.06.2019 (Zdroj:MAFRA, a.s. / MF DNES, Autor:Karel Hrubeš, reportér MF DNES)
Tendr na pronájem lokomotiv přilákal tajnou službu BIS. Její informace přispěly k pádu šéfa ČD. Měl to být byznys za více než miliardu korun: České dráhy byly na podzim loňského roku jen krůček od podpisu smlouvy na pronájem patnácti lokomotiv Siemens Vectron.

Číst dál...

Nepřezkoumatelnost rozhodnutí o námitkách

28.06.2019 (www.epravo.cz/top/clanky…, Zdroj:EPravo.cz / Články, Autor:Mgr. Lenka Lelitovská (MT Legal))
Zákonodárce v zákoně č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZZVZ“) dal Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (dále jen „Úřad“) diskreční pravomoc, aby po zvážení všech relevantních okolností rozhodl o uložení / neuložení nápravného opatření spočívajícího ve zrušení rozhodnutí o námitkách.

Číst dál...

„Pořízení HW/SW pro potřeby systémů základních registrů (ROB, RPP a ISZR)“

27.06.2019 (www.mvcr.cz/clanek/vyzva-k…, Zdroj:Mvcr.cz / Články)
Ministerstvo vnitra v souladu s ustanovením § 33 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje zahájení předběžné tržní konzultace k připravované nadlimitní veřejné zakázce s názvem „Pořízení HW/SW pro potřeby systémů základních registrů (ROB, RPP a ISZR)“ a vyzývá k účasti na předběžné tržní konzultaci, a to za podmínek uvedených ve výzvě zveřejněné na profilu zadavatele MV v Národním elektronickém nástroji pod systémovým číslem N006/19/P00000062.

Číst dál...