Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Hradecký magistrát vyhlásil nový tendr na opravu muzea

Hradec Králové 21. listopadu (ČTK) - Město Hradec Králové zrušilo soutěž na výběr stavební firmy, která zajistí rekonstrukci cenné secesní budovy Muzea východních Čech. Nabídky totiž výrazně přesáhly předpokládanou cenu. Zároveň město vyhlásilo nový tendr na opravu budovy, sdělil ČTK mluvčí magistrátu Petr Vinklář. I když se tím rekonstrukce asi zpozdí, předpokládanou dotaci na rekonstrukci to zatím neohrožuje.

Číst dál...

Krajská zdravotní uspěla ve sporu s administrátorem zakázky

Ústí nad Labem 21. listopadu (ČTK) - Krajská zdravotní uspěla ve sporu s externí firmou, která jí administrovala veřejné zakázky. Podle soudu má tato společnost zaplatit Krajské zdravotní náhradu škody 200.000 korun, tedy částku, kterou Krajské zdravotní za chyby vyměřil antimonopolní úřad. O rozhodnutí obvodního soudu pro Prahu 3 informoval mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký.

Číst dál...

NKÚ: Tři nemocnice nakoupily léčiva za 5,5 mld. Kč bez soutěže

Praha 20. listopadu (ČTK) - Nemocnice Na Homolce, Fakultní nemocnice Ostrava a Fakultní nemocnice Plzeň nakoupily během tří let léčiva za 5,5 miliardy korun bez zadávacího řízení. Za shodné léky a zdravotnické prostředky navíc platily velmi rozdílné ceny. Vyplývá to z kontroly hospodaření tří vybraných nemocnic v letech 2014 až 2016, které provedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle ministerstva zdravotnictví už byly učiněny kroky k nápravě.

Číst dál...

Karlovarská krajská nemocnice dostala od ÚOHS čtyři pokuty

Brno 20. listopadu (ČTK) - Karlovarská krajská nemocnice, a.s. dostala od Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) čtyři pokuty za chyby v zadávání zakázek. Má zaplatit 200.000 korun, rozhodnutí úřadu jsou pravomocná, uvedl úřad na svém webu. Nemocnice s rozhodnutím nesouhlasí, ale bude ho respektovat, řekl dnes ČTK její mluvčí Vladislav Podracký.

Číst dál...

Lesy ČR vypsaly náhradní lesnické tendry, uzávěrka je 3. ledna

Hradec Králové 20. listopadu (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vypsal náhradní tendry na jednotkách, na nichž mu lesnické firmy předčasně vypověděly smlouvy ztrátové v důsledku lesních kalamit. Nabídky firmy mohou odevzdávat do 3. ledna. Nové smlouvy by se měly uzavírat v březnu. Pro ČTK to dnes uvedla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi.

Číst dál...

Objem veřejných stavebních zakázek do listopadu vzrostl o 46 pct

Praha 19. listopadu (ČTK) - Veřejní investoři v Česku letos do konce října zadali stavebním firmám 4539 zakázek za 109,1 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla o 46 procent, počet se zvýšil o 15 procent. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla inženýrská společnost ÚRS Praha. Celkem 11 zakázek překročilo miliardu korun. Největším zadavatelem z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic s 18,5 miliardy korun.

Číst dál...

ÚOHS prověřuje mýtný tendr nestandardně

Praha 16. listopadu (ČTK) - Ministerstvo dopravy se ohradilo proti způsobu, jakým Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prošetřuje tendr na nového provozovatele elektronického mýta na základě podnětů současného provozovatele Kapsch. Postup antimonopolního úřadu označilo za nestandardní. Uvedl to dnes ministr dopravy Dan Ťok v tiskové zprávě.

Číst dál...

Praha 1 vypsala tendr na provozovatele Nemocnice Na Františku

Praha 16. listopadu (ČTK) - Radnice Prahy 1 dnes vypsala tendr na soukromého provozovatele Nemocnice Na Františku, kterou vlastní a jejíž provoz dosud zajišťovala sama. ČTK to řekl místostarosta městské části Daniel Hodek (ČSSD). Podle vedení městské části je provoz pro Prahu 1 příliš drahý. Radnice chce navázat spolupráci se soukromníkem formou koncesionářské smlouvy, která zaručí zachování stávajícího rozsahu služeb. Celková hodnota koncese na 35 let je odhadována na 10,5 miliardy korun. Záměr kritizují Zelení z Prahy 1.

Číst dál...

MPSV odstoupilo od zakázky na systém dávek za stovky milionů Kč

Praha 16. listopadu (ČTK) - Nový systém pro vyplácení dávek za stovky milionů korun úřady práce příští rok mít nebudou. Ministerstvo práce odstoupilo od smlouvy s firmou OKsystem, která zvítězila v tendru. Podle zástupců resortu byl průběh zakázky neuspokojivý a společnost nezaručila, že vše stihne dokončit. ČTK o tom informoval mluvčí ministerstva Petr Habáň. Zdůraznil, že nynější postup vyplácení příspěvků a podpor neohrozí. Podle Habáně úřad připravuje vyhlášení nové zakázky. Firma s vypovězením nesouhlasí a stěžuje si na nesoučinnost resortu. O dalším postupu se poradí s právníkem.

Číst dál...

Příspěvková organizace TSK pochybila při zadání veřejných zakázek

Praha 15. listopadu (ČTK) - Příspěvková organizace Technická správa komunikací (TSK) v loňském roce pochybila při zadávání veřejných zakázek, při nakládání s majetkem, chyby měla v účetnictví a nezveřejňovala smlouvy v registru smluv. Vyplývá to z dokumentu, který dnes projednal magistrátní kontrolní výbor. TSK byla transformována na akciovou společnost a příspěvková organizace bude v následujících týdnech zrušena. Transformace má přinést úspory a zjednodušení fungování. Pochybení řeší rovněž dozorčí rada akciové společnosti.

Číst dál...