Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Fotbalový stadion dostal další šanci. Zastupitelé schválili správce stavby

(29.06.2020; Denik.cz - Hradecký deník; autor:Tomáš Kulhánek) Uzavření smlouvy se správcem stavby je důležitým krokem k zahájení dlouho očekávané stavby nové fotbalové arény. Výběrové řízení na samotného zhotovitele stavby by měli zastupitelé vypsat koncem srpna. Investiční náměstek primátora Jiří Bláha (ODS) věří, že stavební firmu město vybere do konce letošního roku a v příštím roce stavba stadionu začne.

Číst dál...

ŘSD vypsalo tendr na další úsek D7. Obchvat Chlumčan má vyjít na 1,7 miliardy

(29.06.2020; Zdopravy.cz - Články; autor:Jan Šindelář) Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračuje v budování chomutovské dálnice D7. Dnes vypsalo výběrové řízení na zhotovitele obchvatu Chlumčan, což je asi 4,5 kilometru dlouhý úsek dálnice. Odhadovaná cena je 1,73 miliardy korun bez DPH.

Číst dál...

Soud zprostil obžaloby bývalého ředitele majetkového úřadu Vaňka

(29.06.2020; ČT24 web / Domácí; autor: mkk) Pražský vrchní soud v pondělí osvobodil bývalého ředitele Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Miloslava Vaňka. Zprostil ho obžaloby z porušování povinnosti při správě cizího majetku, podle které uzavřel několik nadbytečných smluv o mediální spolupráci s akciovou společností E-Centrum a způsobil úřadu škodu přes sedm milionů korun. Odvolací senát zrušil dvouletý podmíněný trest, který mu na podzim 2018 uložil Městský soud v Praze.

Číst dál...

České firmy kritizují tendry na roušky a respirátory. ‚Konec pohádky,‘ říká jeden z výrobců

(29.06.2020 IRozhlas.cz / Zprávy z domova; autor: Martin Štorkán, Dominika Kubištová) Česko chce co nejdříve zásobit sklady s ochrannými pomůckami, které v současnosti zejí prázdnotou. Zakázku za 1,85 miliardy, kterou vypsala Správa státních hmotných rezerv, ale část českých výrobců kritizuje. Tendr podle nich znevýhodňuje menší podniky a producenty technologicky vyspělejších výrobků. Šéf státních hmotných rezerv i ministr průmyslu kritiku odmítají.

Číst dál...

Předkládání dokladů vybraným dodavatelem v zadávacím řízení ve světle rozhodovací praxe

(29.06.2020 EPravo.cz / Články; autor: Mgr. Jan Galář, MT Legal s.r.o.)Předkládání dokladů vybraným dodavatelem postupem podle ustanovení § 122 odst. 3 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZZVZ“) je jedním ze zásadních posunů oproti předchozím právním úpravám zadávání veřejných zakázek. Jedná se sice o změnu, která může na první pohled působit jako zjednodušení zadávacího řízení, což je ve fázi podání nabídek, resp. jejich posouzení a hodnocení pravdou, nicméně následně po identifikaci „vybraného dodatele“ jde naopak o postup, který může prodloužit celé zadávací řízení v řádu týdnů, ne-li měsíců.

Číst dál...

Rekonstrukce ostravského kulturního domu Poklad je mírně v předstihu

(28.06.2020 Novinky.cz / Vaše zprávy; autor: Josef Zajíc) Rekonstrukce Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě začala loni v červnu. Aktuálně je hotových zhruba 35 procent z celkového objemu stavebních prací. Společnost Poklad Z + G + R, která objekt rekonstruuje, je oproti harmonogramu mírně v předstihu.

Číst dál...

Jak utrácejí silničáři: stejnou značku kupují jednou za 700, podruhé za 1200

(26.06.2020 SeznamZpravy.cz / Články; autor: Vojtěch Blažek) Středočeskou správu silnic ceny nezaskočily. Nepátrá, proč platí za jednu pásku na svodidla o 485 korun víc než dříve. Je to pořád stejný kus plechu se reflexním povrchem. Dokonce od stejného dodavatele. Jenže jednou ho silničáři koupí za 705 korun, podruhé za téměř 1200. A nikomu to nepřijde divné. Natož aby pátral, jestli cena není předražená. Seznam Zprávy ve čtvrtek popsaly příběh zakázky za 45 milionů vypsané Krajskou správou a údržbou sinic Středočeského kraje.

Číst dál...

V rámci PPP projektu se rozjela výstavba nového domova pro seniory v Humpolci

(26.06.2020 Kr-vysocina.cz / Články; autor: Ing. Eva Neuwirthová) Symbolickým poklepáním na základní kámen byla dnes oficiálně odstartována výstavba nového domova pro seniory v Humpolci. Výstavbu a provoz SeniorCentra Humpolec realizuje Kraj Vysočina v rámci PPP projektu se společností SeneCura. Bude disponovat kapacitou 204 lůžek a jeho dokončení je plánováno na červen 2022. „Spolupráce veřejného sektoru s privátní společností je rychlou cestou ke zkvalitnění a posílení sociálních služeb. PPP projekty jsou v našem státě netradiční řešení investic, proto konkrétně v Humpolci nebyly přípravy snadné, ale pevně věřím, že tento model bude fungovat ke spokojenosti obyvatel našeho kraje a především klientů domova,“ říká Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

Číst dál...

Soud osvobodil JCDecaux i ostatní v kauze pronájmu ploch v metru

(26.06.2020 Ceskenoviny.cz / Články, autor: ČTK) Praha - Soud zprostil obžaloby bývalého zástupce starosty Prahy 1 Michala Valentu (ODS), firmu JCDecaux i jejího manažera Tomáše Tenzera v kauze pronájmu reklamních ploch v metru. Dospěl k závěru, že se obžalovaní nemohli dopustit trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, protože pronájem tzv. citylightů neměl formu veřejné soutěže. Státní zástupce se proti rozsudku na místě odvolal.

Číst dál...

Příprava pokročila: Lodní výtah na Slapech za 2,5 miliardy se začne stavět v roce 2023

(26. 6. 2020 Zdopravy.cz / Články; autor:Jan Šindelář)

Ředitelství vodních cest (ŘVC) pokročilo v přípravě lodního výtahu na Slapech, když ještě letos chce vypsat tendr na zhotovitele dokumentace pro stavební povolení. „Nyní dokončujeme specifikaci zadání,“ uvedl zástupce šéfa ŘVC Jan Bukovský. Stavba s odhadovanými náklady 2,5 miliardy by pak měla začít v roce 2023.

Číst dál...