Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Klentnice dostala pokutu 60.000 Kč za chyby při veřejné zakázce

Brno 15. listopadu (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyměřil pokutu 60.000 korun obci Klentnice na Břeclavsku. Chybovala při zadávání veřejné zakázky na kanalizaci za 36 milionů korun. ČTK to zjistila z internetových stránek úřadu. Rozhodnutí i pokuta jsou pravomocné.

Číst dál...

Povodí Vltavy vybuduje na Orlíku bezpečnostní přeliv a nový výtah

Milešov (Příbramsko) 14. listopadu (ČTK) - Povodí Vltavy chce do roku 2025 investovat na Orlické přehradě až 1,7 miliardy korun. Vybuduje mimo jiné bezpečnostní přeliv, který má snížit zatížení vodního díla při extrémních povodních, a zmodernizuje lodní výtah. Na dnešním setkání se starosty v Milešově na Příbramsku to ČTK řekl technický ředitel Povodí Vltavy Jiří Pechar. Starosty zajímalo, zda se chystané akce dotknou výšky hladiny. Byli ujištěni, že práce vyžadující snížení hladiny se budou provádět mimo rekreační sezonu.

Číst dál...

Pardubický kraj v prosinci zvolí železniční dopravce na deset let

Pardubice 13. listopadu (ČTK) - Rada Pardubického kraje projedná 3. prosince nabídky železničních dopravců, kteří by měli zajišťovat regionální drážní přepravu na deset let. Kontrakt má hodnotu zhruba 3,5 miliardy korun. Získat by je měly České dráhy, v menší míře i společnost Leo Express.

Číst dál...

Praha nechá opravit park na Karlově náměstí za 230 milionů Kč

Praha 13. listopadu (ČTK) - Pražský magistrát nechá za 230 milionů korun opravit park na Karlově náměstí. Ošetřeny budou stromy, vznikne síť cest a promenáda, přibude kavárna, hřiště a trhy. Novinářům to dnes řekla dosluhující radní Jana Plamínková (STAN). Pražští radní dnes vybrali vítěze tendru na autora návrhu oprav, stalo se jím německé studio Rehwaldt Landschaftsarchitekten ve spolupráci s českou architektonickou kanceláří BY Architects a dopravní kanceláří PD Filip. Pražští radní dnes schválili také studii proměny Klárova.

Číst dál...

Vysočina žádá o dotaci na obchvat N. Veselí a dalších pěti staveb

Jihlava 13. listopadu (ČTK) - Kraj Vysočina v nejbližších dnech požádá o evropskou dotaci na vybudování silničního obchvatu Nového Veselí a na rekonstrukce dalších pěti úseků svých silnic II. třídy. V součtu to jsou investice za 830 milionů korun. Kraj by chtěl dostat peníze z evropského programu IROP i na další silniční stavby, řekl po dnešním zasedání krajské rady hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Číst dál...

Nemocniční informační systém bude stát Vysočinu 64 milionů korun


Jihlava 13. listopadu (ČTK) - Krajské nemocnice na Vysočině budou do pěti let používat nový jednotný informační systém. Kraj po složité přípravě zakázky vybral společnost Stapro, která systém dodá asi za 64 milionů korun. Doposud pětice nemocnic používala tři různé systémy, které zastaraly. Nejhorší je situace v Jihlavě, kde bude nový systém instalován zřejmě jako první, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD).

Číst dál...

Ťok vybral čtyři konsorcia, které budou soutěžit o dostavbu D4

Praha 13. listopadu (ČTK) - O dostavbu 32 kilometrů dlouhého úseku dálnice D4 mezi Pískem a Příbrami se v soutěži utkají čtyři konsorcia. Ze sedmi uchazečů je po posouzení všech žádostí vybral ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Oznámilo to dnes ministerstvo dopravy. Vítěz by mohl začít stavět celý úsek v roce 2020. Vítěz dálnici postaví za vlastní peníze, následně jí bude provozovat.

Číst dál...

Praha vybrala podobu nových přístřešků MHD

Praha 13. listopadu (ČTK) - Končící vedení Prahy vybralo budoucí podobu přístřešků pro MHD, vzešlou ze soutěže. Vítězný návrh, který dnes na svém posledním zasedání schválili radní, město zveřejní až na vernisáži začátkem prosince. Město už vyhlásilo podobnou soutěž na lavičky a koše, jejíž výsledky zveřejnilo loni v říjnu. Velkou část přístřešků v metropoli nyní provozuje společnost JCDecaux, které v roce 2021 skončí smlouva.

Číst dál...

OSTRAVA ZÍSKALA CENU ZA VYUŽÍVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH AUKCÍ

Ostrava 13. listopadu (www.ostrava.cz) Druhé místo za používání elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce v soutěži FSA 2018 v kategorii Trend získalo město Ostrava. Porotci ocenili využívání Nákupního portálu systému sdružených nákupů.

Číst dál...

Praha vypíše tendr za 1,25 mld na opravu Průmyslového paláce

Praha 12. listopadu (ČTK) - Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku v odhadované hodnotě 1,25 miliardy korun na dlouho plánovanou dostavbu a rekonstrukci Průmyslového paláce na Výstavišti. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek, kde bylo uveřejněno předběžné oznámení veřejné zakázky, na informaci dnes upozornil deník E15. Pražští zastupitelé o vypsání zakázky rozhodli začátkem letošního září. Již hotový projekt rekonstrukce počítá se stavbou repliky zničeného levého křídla a vybudováním nového zázemí, technických prostor a podchodu ke Křižíkově fontáně. Levé křídlo paláce zničil v roce 2008 požár.

Číst dál...