Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Kraje chtějí od státu peníze na novou galerii a knihovnu

Plzeň 16. července (ČTK) - Asociace krajů ČR chce prosadit, aby stát poskytl peníze na stavbu nové regionální galerie v Plzni, knihovny v Ostravě a Janáčkova kulturního centra v Brně. Návrh usnesení je hotový, čeká se, až se svolá komise pro kulturu a památkovou péči, poté to půjde do rady Asociace krajů, řekla ČTK ekonomická náměstkyně plzeňského hejtmana Marcela Krejsová (ODS).

Číst dál...

České firmy se chtějí podílet na stavbě maďarské elektrárny Paks

Praha 16. července (ČTK) - České firmy se chtějí podílet na rozšíření maďarské jaderné elektrárny Paks, které by mělo být zahájeno v letošním roce. Vyplývá to z vyjádření firem pro ČTK. Evropská komise v březnu povolila Maďarsku rozšíření elektrárny, která nyní zajišťuje zhruba polovinu maďarské výroby elektřiny, o další dva bloky.

Číst dál...

Objem veřejných stavebních zakázek v 1. pololetí vzrostl o 51 pct

Praha 16. července (ČTK) - Veřejní investoři v prvním pololetí zadali stavebním firmám 2680 zakázek za 58 miliard korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla zhruba o polovinu, počet se zvýšil o třetinu. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla inženýrská společnost ÚRS Praha. Šest zakázek překročilo miliardu korun. Největším zadavatelem z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR s 9,4 miliardy korun.

Číst dál...

ČSSZ bude muset pokračovat v tendru na dodavatele IT služeb

Brno 14. července (ČTK) - Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) bude muset pokračovat v tendru na dodavatele vývoje a údržby programového vybavení pro výběr pojistného důchodového pojištění. ČSSZ tendr původně zrušila, podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na to ale neměla právo, zjistila ČTK z webu ÚOHS. Zrušení tendru napadla úspěšně společnost OKsystem a.s.

Číst dál...

Resort dopravy nakoupí automobily Škoda za 230 milionů korun

Praha 14. července (ČTK) - Resort dopravy nakoupí automobily Škoda za 230 milionů korun bez DPH. Součástí ceny nákupu 535 vozidel pro ministerstvo dopravy a jeho podřízené organizace je servis po dobu pěti let. V tiskové zprávě to dnes oznámil Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI), který veřejnou soutěž na nákup osobních aut organizoval.

Číst dál...

Hradecký kraj má první dotaci na investice do škol za půl mld. Kč

Hradec Králové 11. července (ČTK) - Královéhradecký kraj uspěl s žádostí o evropskou dotaci pro první z 16 projektů investic do odborných středních škol. Projektem s první přidělenou dotací je rekonstrukce cvičné kuchyně a pořízení nových technologií za asi 10,7 milionu korun ve Střední škole gastronomie a služeb v Nové Pace na Jičínsku. Celková hodnota všech 16 projektů je téměř půl miliardy korun. Novinářům to dnes řekla náměstkyně hejtmana pro školství Martina Berdychová (Východočeši).

Číst dál...

Praha testuje podobu nových laviček a košů, vybere je v říjnu

Praha 10. července (ČTK) - Hlavní město chce v říjnu vybrat vítěze designérské soutěže na podobu nového městského mobiliáře. Do té doby budou moci lidé u Karlova náměstí vyzkoušet tři sady prototypů laviček, košů a stojanů na kolo, které dodali finalisté soutěže. Dnes o tom informoval městský Institut plánování a rozvoje (IPR). První nový mobiliář by se v metropoli mohl objevit v létě 2018, celá výměna však zabere roky.

Číst dál...

Do tendru na dodavatele léčebného konopí se hlásí jediný zájemce

Praha 10. července (ČTK) - Do výběrového řízení na dodavatele léčebného konopí se přihlásil jediný zájemce. ČTK to dnes po uzávěrce přihlášek řekla mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Lucie Přinesdomová. Lékový ústav hledá dodavatele nyní potřetí, ve dvou předchozích tendrech se mu ho nepodařilo vybrat. Nový dodavatel by měl dostat smlouvu na 48 měsíců. Dodat by měl 40 kilogramů léčebného konopí. Cena by měla maximálně dosáhnout 6,36 milionu korun. "Tato částka nesmí být překročena. Uchazeč může nabídnout i nižší cenu," podotkla mluvčí.

Číst dál...

Objem veřejných zakázek v ČR do konce května vzrostl o 117 pct

Praha 9. července (ČTK) - Veřejní investoři v Česku zadali do konce května firmám 10.841 zakázek za 126,2 miliardy korun. Jejich hodnota vzrostla meziročně o 117 procent, počet se zvýšil téměř trojnásobně. Hodnota vyhlášených výběrových řízení meziročně klesla o necelou čtvrtinu na 99,1 miliardy korun. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research, kterou má ČTK k dispozici.

Číst dál...

Analytici: Stavebnictví se odrazilo ode dna i díky nízké základně

Praha 7. července (ČTK) - České stavebnictví se odrazilo ode dna hlavně díky nízké srovnávací základně z loňského roku. Konjunktura by nemusela být tak krátká jako v roce 2014 a 2015, kdy Česko dočerpávalo evropské peníze z minulého programového období. Uvedli to analytici, které dnes ČTK oslovila. Podle údajů ČSÚ stavebnictví od začátku roku do konce května meziročně vzrostlo o dvě procenta. Sektor táhne zejména pozemní stavitelství. Inženýrské, které tvoří především výstavba infrastruktury, nadále výrazně klesá.

Číst dál...