Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Zadavatelé a administrátoři pozor, nový judikát Ústavního soudu

ÚS ve svém nálezu III.ÚS 3181/17 ze dne 31. 8. 2018 přiznal zadavateli nárok na náhradu škody vůči administrátorovi, který „neuhlídal“ správné rozhodování hodnotící komise jmenované zadavatelem. Jedná se o zatím ojedinělé rozhodnutí a zadavatel uspěl jen díky tomu, že administrátor smluvně převzal odpovědnost za případné škody.

Číst dál...

ÚOHS: Ministerstvo obrany musí zrušit smlouvu na nákup granátů

Brno 17. září (ČTK) - Ministerstvo obrany musí do sedmi měsíců zrušit smlouvu na nákup útočných granátů, nařídil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ministerstvo ji totiž uzavřelo před uplynutím lhůty pro podání námitek. Antimonopolní úřad o rozhodnutí předsedy Petra Rafaje informoval v tiskové zprávě. Ministerstvo rozhodnutí respektuje a bude se jím řídit, uvedl na dotaz ČTK mluvčí Jan Pejšek.

Číst dál...

Ředitelem Zdravotního ústavu v Ostravě byl jmenován Eduard Ježo

Praha 17. září (ČTK) - Ředitelem Zdravotního ústavu v Ostravě byl jmenován Eduard Ježo. Ministerstvo zdravotnictví o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Komise ho vybrala ze sedmi zájemců. Bývalý ředitel Petr Hapala rezignoval ke konci června poté, co byly zveřejněné výsledky ministerské kontroly, která ukázala problémy v hospodaření ústavu.

Číst dál...

Česko a Slovensko chtějí spolupracovat při modernizaci armád

Košice 17. září (zpravodajové ČTK) - Česko a Slovensko chtějí spolupracovat při zbrojních tendrech a vzájemně nakupovat vojenskou techniku, která se v obou státech vyrábí. Po společném jednání české a slovenské vlády v Košicích to dnes řekli premiéři obou zemí Andrej Babiš a Peter Pellegrini. Podle Babiše se v říjnu v Brně setkají oba premiéři, ministři obrany i zástupci generálních štábů obou zemí, aby záležitost blíže projednali.

Číst dál...

Čelákovice chtějí krácenou dotaci po soukromé firmě, u ÚS uspěly

Čelákovice (u Prahy) 15. září (ČTK) - Čelákovice u Prahy uplatňují škodu zhruba 1,5 milionu korun, která vznikla špatnou administrací projektu revitalizace náměstí 5. května. Město kvůli chybě přišlo o část dotace. Ústavní soud se města zastal a uvedl, že za škodu zodpovídá společnost ML Compet, kterou si město na administraci zakázky najalo. ČTK to řekl starosta Josef Pátek (ODS).

Číst dál...

Hradec Králové zruší tendr na stavbu nového fotbalového stadionu

Hradec Králové 14. září (ČTK) - Město Hradec Králové zruší výběrové řízení na firmu pro výstavbu nového fotbalového stadionu za téměř 400 milionů korun. Důvodem je chyba administrátora soutěže, který opomněl prodloužit lhůtu pro podání nabídek v elektronickém systému evidence veřejných zakázek. O zrušení tendru budou rozhodovat zastupitelé 25. září. Současně by měli schválit vypsání nové soutěže. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Petr Vinklář. Stavba stadionu má být největší investicí města za poslední roky.

Číst dál...

Aktivista podal trestní oznámení na bývalého úředníka Prahy

Praha 14. září (ČTK) - Organizace Kverulant.org podala trestní oznámení na bývalého pražského magistrátního úředníka Iva Matese. ČTK to sdělil její ředitel Vojtěch Razima. Mates podle deníku Právo jezdil vozidlem Volvo, které patřilo firmě z reklamní skupiny BigBoard, což podle Razimy zakládá na podezření z korupce, protože Mates měl na magistrátu na starosti pronájem reklamních ploch. Podle aktivisty je situace podezřelá, protože úředník se podílel na přípravě zadání zakázky na městský mobiliář, který do roku 2022 provozuje firma JCDecaux. Rada hlavního města nedávno rozhodla, že firmě neprodlouží smlouvu na přístřešky MHD a najde nového provozovatele. Magistrát i firma BigBoard podezření z korupce opakovaně odmítly.

Číst dál...

Zlínský kraj vyhlásí zakázku na veřejnou dopravu na deset let

Zlín 10. září (ČTK) - Zlínský kraj vyhlásí příští týden zakázku na veřejnou dopravu pro léta 2019 až 2028. Podmínky soutěže dnes schválili krajští zastupitelé. Zakázka počítá s větším množstvím spojů a jejich lepší návazností, než je tomu dosud, řekl ČTK radní Pavel Botek (KDU-ČSL). Odhadované náklady činí 8,132 miliardy korun bez DPH s možností jejich snížení či zvýšení o 20 procent.

Číst dál...

Objem veřejných stavebních zakázek do září vzrostl o 55 procent

Praha 10. září (ČTK) - Veřejní investoři v Česku zadali do konce srpna stavebním firmám 3476 nových zakázek za 132,7 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla o 55,7 procenta, počet zůstal zhruba stejný. Objem nově vypsaných zakázek vzrostl zhruba o pětinu. Vyplývá to z údajů společnosti IS, které má ČTK k dispozici.

Číst dál...

Soud potvrdil půlmilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra

Brno 10. září (ČTK) - Krajský soud v Brně potvrdil půlmilionovou pokutu, kterou ministerstvu vnitra v roce 2014 uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Pokuta se týkala dodatků k rámcové smlouvě na poskytování licencí k produktům Microsoft. Rozhodnutí soudu je na jeho úřední desce.

Číst dál...