Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

ÚOHS zrušil výsledek tendru na modernizaci uzlu v Praze

Brno 20. září (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výsledek tendru na modernizaci železničního uzlu v Praze za 3,5 miliardy korun. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) porušila zákon o veřejných zakázkách, vyplývá z webu ÚOHS. Jeho rozhodnutí je pravomocné. Správa železnic s rozhodnutím nesouhlasí, nabídky ale znovu posoudit musí.

Číst dál...

Metrostav uspěl na Slovensku v soutěži na vybudování přivaděče

Bratislava/Praha 20. září (zpravodaj ČTK) - Stavební společnost Metrostav uspěla na Slovensku ve veřejné soutěži na výstavbu přivaděče k budovanému úseku dálnice u Žiliny na severu země. Informoval o tom dnes správce slovenských dálnic, společnost NDS, který podpis smlouvy s Metrostavem očekává v říjnu. Vzhledem k tomu, že smlouva ještě nebyla podepsána, Metrostav se k tendru podle svého mluvčího Vojtěcha Kostihy nemůže vyjádřit.

Číst dál...

Zájem o stavbu silnice mezi Slaným a Velvary má devět firem

Praha 20. září (ČTK) - Zájem o stavbu silnice I. třídy mezi Slaným a Velvary projevilo devět firem a sdružení. Nejlacinější nabídku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předložila společnost Strabag, která za stavbu zhruba 13kilometrové přeložky původní silnice požaduje zhruba 747 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes oznámilo ŘSD, které je investorem stavby.

Číst dál...

Nejlevnější ve dvou tendrech na stavu D11 jsou Eurovia a Porr

Praha 19. září (ČTK) - Ve druhém kole výběrového řízení na stavbu dvou úseků dálnice D11 mají k celkovému vítězství nejblíže společnosti Eurovia CS a sdružení vedené společností Porr. Tyto společnosti podaly nabídky s nejnižší cenou na stavbu dálnice mezi Hradcem Králové a Smiřicemi a v navazujícím úseku ze Smiřic k Jaroměři. Nabídky nyní zhodnotí výběrová komise, která doporučí nejvhodnější nabídku. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Žádný termín však neuvedl.

Číst dál...

Sněmovna kupuje 430 přenosných počítačů pro nové poslance

Praha 19. září (ČTK) - Sněmovna kupuje 430 přenosných počítačů pro poslance, kteří budou zvoleni v říjnových volbách. Část techniky bude sloužit v jejich regionálních kancelářích. Zakázka zahrnuje také poloviční počet dokovacích stanic a zajištění servisu. Odhadovaná cena je podle údajů ve Věstníku veřejných zakázek 11,75 milionu korun bez daně z přidané hodnoty.

Číst dál...

Kraj vypsal tendr na laboratoře nemocnice Trutnov za 265 mil.

Hradec Králové 19. září (ČTK) - Královéhradecký kraj vypsal tendr na nové laboratoře pro Oblastní nemocnici Trutnov v odhadované hodnotě 265 milionů korun bez DPH. Stavba by měla začít v prvním pololetí roku 2018 a celý projekt by měl být dokončen nejpozději v roce 2021. Nemocniční laboratoře svým technickým stavem již nevyhovují potřebám nemocnice. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Číst dál...

Soud znovu osvobodil Šišku a znalce v kauze zakázky pro IBM

Praha 18. září (ČTK) - Soud dnes i napodruhé osvobodil někdejšího prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku a znalce Vladimíra Smejkala v kauze miliardové zakázky pro IBM. Mužů se zastal revizní posudek z Akademie věd, který si soud nechal vyhotovit na základě pokynu odvolacího senátu. Dnešní zprošťující rozhodnutí není pravomocné, státní zástupce se proti němu na místě odvolal. Trvá na tom, že způsob výběru dodavatele byl nezákonný.

Číst dál...

EU se má soustředit na digitální a čisté technologie, míní komise

Brusel 18. září (zpravodaj ČTK) - Důraz na digitální a čisté technologie a na modernizace klade inovovaná strategie průmyslové politiky EU, kterou dnes novinářům představila Evropská komise. Její součástí budou letos na podzim například i nová opatření o oběhovém hospodářství či zpřísnění emisních norem CO2 pro osobní auta a lehká užitková vozidla.

Číst dál...

ÚOHS se zaměřil na smlouvy na IT systémy bez otevřených tendrů

Brno 18. září (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se zaměřil na smlouvy na IT systémy, které zadavatelé zakázek uzavírají bez otevřených tendrů v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění. V poslední době prověřil čtyři desítky takových tendrů a uložil pokuty za tři miliony korun. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

Číst dál...

Ředitelství silnic vypsalo zakázky na zakrytí billboardů na D1

Praha 18. září (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo výběrové řízení na firmy, které budou zakrývat nelegální billboardy v ochranném pásmu dálnice D1. Soutěž je rozdělená na tři části, celkem silničáři za zakrytí poutačů nabízejí zhruba 3,7 milionu korun. Vyplývá to z Věstníku veřejných zakázek. Zakrytí billboardů je prvním krokem, po něm budou silničáři zařízení odstraňovat a náklady vymáhat po majitelích zařízení.

Číst dál...