Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

MfD: ÚOHS zrušil soutěž na vznik dialýzy ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto (Orlickoústecko) 16. května (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (UOHS) zrušil výběrové řízení, které loni uspořádalo město Vysoké Mýto společně s firmou Fresenius Medical Care na opravu třetího patra vysokomýtské nemocnice. Má v něm vzniknout dialyzační středisko. Nové zdravotnické zařízení mělo už touto dobou podle původních plánů fungovat. Kdy a zda se vůbec otevře, není jasné, uvedla Mladá fronta Dnes v dnešní příloze pro Pardubický kraj.


"V současné době to analyzují právníci jak Fresenia, tak města, a uvidíme, jaký z toho bude výsledek," uvedl starosta Vysokého Mýta František Jiraský. Podle něj musí firma Fresenius spolu s městem hledat způsob, jakým znovu soutěž uskutečnit.
ÚOHS zjistil, že město společně se soukromou firmou učinily při zadávání veřejné zakázky chybu, když po stavebních firmách požadovaly, aby dílo provedly v rozsahu, způsobem a v jakosti stanovené stavebním povolením. Povolení, které mělo být součástí zadávací dokumentace, v ní ale nebylo.
"Skutečnosti vyplývající ze stavebního povolení tak uchazeči nemohli v jejich nabídkách zohlednit, čímž se stal postup zadavatele netransparentním, přičemž tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvádí se v dubnovém rozhodnutí antimonopolního úřadu.
Kolem dialýzy ve Vysokém Mýtě jsou spory už dva roky. Radní za vedení tehdejšího starosty Miloslava Souška bezmála rok vyjednávali o smlouvě se společností B. Braun Avitum, která chtěla dialyzační středisko v tamní nemocnici zřídit. Po volbách v roce 2014 za nového starosty Františka Jiraského ale vyhlásilo město novou soutěž, v níž nakonec vybralo konkurenci. To se stalo předmětem ostré kritiky bývalého starosty i společnosti B. Braun Avitum. Ta se u soudu domáhá od města zaplacení 20,391 milionu korun za "nepoctivé jednání".
dos kš