Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

ÚOHS znovu uložil pražskému dopravnímu podniku pokutu

Brno 21. června (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) znovu uložil Dopravnímu podniku hlavního města Prahy (DPHMP) pokutu za dodávku náhradních dílů pro autobusy. Má zaplatit 450.000 korun, což je o 50.000 korun méně, než když se úřad případem zabýval poprvé, vyplynulo z webu ÚOHS.
Antimonopolní úřad se případem zabýval znovu poté, co mu případ vrátil Krajský soud v Brně. Dopravní podnik podle úřadu diskriminoval případné zahraniční uchazeče o zakázku.


V zadávací dokumentaci se objevila podmínka, že zájemce musí být českou právnickou osobou zapsanou v obchodním rejstříku.
Údajně nejednoznačné podmínky tendru vedly k podání pouze čtyř nabídek. Italská společnost V.A.R. s.r.l. Ricambi Equivalenti Bus, která o zakázku měla zájem, nabídku podat nemohla.
Chyby nastaly podle ÚOHS při vyřizování námitek italské firmy. Dopravní podnik je zamítl s odůvodněním, že neobsahují vyjádření újmy, která stěžovateli hrozila.
vrn dr