Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Soud zrušil pokutu 70.000 korun od ÚOHS pro Prahu 2

Brno 3. července (ČTK) - Krajský soud v Brně zrušil pokutu 70.000 korun, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil městské části Praha 2 za výběr externího dodavatele služeb v souvislosti s prodejem části bytového fondu. Zakázkou se bude znovu zabývat antimonopolní úřad, zjistila ČTK z web u soudu.


Podle ÚOHS městská část postupovala netransparentně. Při posouzení nabídek do protokolu neuvedla, jak dospěla ke zdůvodnění mimořádně nízkých nabídkových cen firem. S jednou z nich, konkrétně sdružením Privatizace bytového fondu Praha 2, přitom uzavřela smlouvu. Podle ÚOHS to bylo v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách.
Proč soud rozhodnutí úřadu zrušil, zatím není jasné, nyní zveřejnil na svém webu jen výrok bez odůvodnění. Sporný tendr je z roku 2012. Městská část Praha 2 v minulosti dostala v souvislosti s prodejem bytů od ÚOHS také pokutu 100.000 korun. Také v tomto případě se obrátila na soud.
Prodej se týkal 1760 obecních bytů asi ve 130 domech. Jejich privatizace v městské části v minulých letech vzbudila mnoho emocí.
vrn dr