Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Soud zrušil pokutu 80.000 korun od ÚOHS pro nemocnici

Brno 3. července (ČTK) - Krajský soud v Brně zrušil pokutu 80.000 korun, kterou udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Fakultní nemocnici Olomouc. Zakázkami na systém navigované bronchoskopie a multifunkční systém operačních sálů pro endoskopii se tak bude znovu zabývat ÚOHS, zjistila ČTK z webu soudu.


Obě zakázky jsou z roku 2009. V prvním případě podle ÚOHS nemocnice neoprávněně postupovala bez otevřeného tendru. Uzavřela smlouvu rovnou se společností Medinet. Od firmy dostala za dva miliony korun systém navigované bronchoskopie pro vedení endoskopických nástrojů k předem stanoveným cílům v dýchacích cestách pacientů. Chyby byly podle antimonopolního úřadu i ve druhé zakázce na multifunkční systém operačních sálů.
ÚOHS je rozsudkem Krajského soudu v Brně vázán. Zatím ale není jasné, jak soud svoje závěry zdůvodnil, protože zveřejnil pouze rozhodnutí.
Fakultní nemocnice Olomouc se v přehledech správních řízení ÚOHS objevuje poměrně často. V minulosti například dostala pokutu 150.000 korun za chyby při nákupu nábytku za téměř sedm milionů korun.
vrn hj