Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Ministerstvo zemědělství zaplatí za IT systémy o 34 milionů víc

Praha 29. listopadu (ČTK) - Ministerstvo zemědělství zaplatí za provozování informačních systémů o 33,8 milionu korun více. O dodatku ke smlouvě s O2 IT Services dostala informaci vláda. Firma provozuje platformy, na kterých běží například registr půdy, zvířat nebo společný zemědělský registr. Společnost se v roce 2016 přihlásila do tendru na provoz systémů jako jediná. Původní zakázka byla uzavřená na tři roky, její celková hodnota byla zhruba 180 milionů korun.


Důvodem navýšení zakázky je podle mluvčí úřadu Markéty Ježkové pokrytí změn legislativy a přizpůsobení se nové evropské zemědělské politice. Půjde například o změny přepočtu vizualizace eroze v registru půdy, nebo o umožnění vlastní správy údajů a účtů farmářů. Aktuálně uzavíraný dodatek smlouvy by měl platit stejně jako smlouva původní do dubna roku 2019.
Ministerstvo zemědělství dříve uvedlo, že při plnění zakázky vychází z cen "prověřených trhem", což znamená pro resort úsporu za tyto služby.
drh mha