Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Soud Syneru přiřkl 800.000, firma chce od Pardubic přes 13 mil.

Pardubice 1. prosince (ČTK) - Okresní soud v Pardubicích dnes přiřkl společnosti Syner 823.313 korun z požadovaných 13,7 milionu korun s DPH, které firma chce po městu za rekonstrukci třídy Míru. Město odmítalo sumu požadovanou firmou uhradit s odůvodněním, že část prací nebyla odvedena. Rozsudek není pravomocný, uvedla Nataša Hradní z tiskového úseku magistrátu. Podrobné zdůvodnění rozsudku magistrát zatím nemá. Syner se chce proti rozhodnutí odvolat, řekl ČTK mluvčí firmy Ondřej Paclt.


"Jsem rád, že v prvoinstančním rozhodnutí padl tento verdikt. Z mého pohledu bylo vždy naprosto jasné, že město coby řádný hospodář nemůže zaplatit za práci, která nebyla provedena," řekl k rozhodnutí soudu primátor Martin Charvát (ANO).
Liberecká společnost Syner rekonstruovala pardubickou hlavní třídu v letech 2014 až 2015. Za provedení stavby městu naúčtovala 98,4 milionu korun bez DPH, město ale uhradilo pouze 87 milionů bez DPH, což je 105 milionů korun s DPH. Syner tvrdí, že mu náleží celá cena, která vzešla ze soutěže, upravená pozdějšími dodatky smlouvy na téměř 120 milionů včetně DPH. Strany sporu se nedohodly na mimosoudním vyrovnání. V loňském roce vydal soud z podnětu Syneru na spornou částku 13,7 milionu korun s DPH platební příkaz, město však proti němu podalo odpor. Spor způsobilo nejednoznačné znění smlouvy.
Do tendru na opravy třídy Míru se přihlásilo 14 firem, čtyři společnosti muselo město kvůli nesplněným podmínkám vyloučit. Původně se náklady na stavební práce odhadovaly na 215 milionů korun bez DPH.
dos hj