Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Za lepší zabezpečení dokumentů zaplatí Praha 23 milionů Kč

Praha 3. dubna (ČTK) - Praha zaplatí za bezpečné skladování svých dat 22,955 milionů korun. Nový systém městu dodá firma Com-Sys Trade, kterou vybral magistrát ve výběrovém řízení. Vybraná firma dodá hardware, software i podporu systému. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Pražští zastupitelé před asi dvěma týdny rozhodli rovněž o tendru na obnovu síťové IT infrastruktury města.


Cílem zakázky je konsolidovat archivaci dokumentů do jednoho prostředí, aby byla zajištěna jejich bezpečnost. Zlepšit se má bezpečnost při předávání dat mezi magistrátem, radnicemi městských částí nebo městskou policií a dalšími městskými organizacemi. Zvýšit se má také komfort při výměně dokumentů a práci s nimi.
V rámci projektu bude využito současné datové centrum, které bude rozšířeno o nezávislé úložiště dat. Z každé organizace budou vytipovány typy dokumentů, které budou na společné úložiště přesunuty. Které to budou, v dokumentu není.
Zastupitelé rozhodli na svém březnovém zasedání, že město v dubnu vypíše zakázku na obnovu sítě. Důvodem je špatný stav té současné. Město poptá nejen síťovou infrastrukturu, ale vítězná firma poskytne rovněž její podporu a uvede zařízení do provozu. Vyměněny budou také všechny počítače v síti, které zajišťují její bezpečnosti.
brn mal