Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

iDnes.cz:Stát uzavřel tendr na auta za 800 mil, vyhrála asi Škoda

Praha 5. července (ČTK) - Stát na přelomu června a července uzavřel tendr na nákup a servis osobních aut za více než 800 milionů korun. Uvedl to dnes server iDnes.cz na základě vyjádření ministerstva financí (MF). Hlavního vítěze zatím stát nezveřejnil, podle serveru se jím zřejmě stane tuzemská automobilka Škoda Auto. Do poloviny července ale ještě trvá lhůta pro případné podání námitek proti výsledku výběrového řízení.


Stát v tendru oslovil několik automobilek i dealerů aut. Většinu požadovaných vozů dodá podle serveru Škoda a část také její hlavní konkurent na českém trhu, automobilka Hyundai. Firmy nechtěly tendr do vyhlášení oficiálních výsledků komentovat.
"V souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek bylo oznámení o výběru dodavatele zasláno pouze účastníkům zadávacího řízení. Pokud nebudou ve stanovené lhůtě podány námitky, se kterými by se MF muselo vypořádat, po jejím vypršení MF neprodleně uzavře smlouvy s vybranými dodavateli, které bude možné zveřejnit. Lhůta vyprší v polovině červencem," oznámil serveru Filip Běhal z tiskového oddělení MF.
Zakázka se týká dodávky aut na běžný pohon, včetně servisu a asistenčních služeb. Vozy bude stát odebírat průběžně podle potřeby během dvou let. Zakázky se kromě ministerstva financí jako centrálního zadavatele účastní také ministerstva dopravy, obrany, průmyslu a obchodu, kultury, školství, zdravotnictví, životního prostředí a pro místní rozvoj.
ver jpt