Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Zlínský kraj vypíše zakázku na údržbu evropsky významných lokalit

Zlín 14. ledna (ČTK) - Zlínský kraj vypíše zakázku na údržbu osmi evropsky významných přírodních lokalit (EVL). Dnes to schválili krajští radní. Předpokládaná hodnota zakázky přesahuje 11,4 milionu korun bez DPH. Novinářům to řekl hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Lokality o celkové ploše 39 hektarů jsou vyhlášeny jako maloplošná zvláště chráněná území - přírodní památky. Ochranu a péči o ně má hejtmanství na starost v rámci soustavy Natura 2000.


Podle krajské radní Margit Balaštíkové (ANO) vybere hejtmanství ve veřejné zakázce dodavatele, kteří od podzimu 2019 až do konce roku 2022 v lokalitách zajistí například odstraňování náletových dřevin, údržbu travních porostů a likvidaci invazních rostlin. "Právě šíření invazních druhů způsobuje snižování biodiverzity a úbytek původních druhů. Jejich odstraňování je tedy velmi důležité," uvedla Balaštíková.
Zakázka je rozdělena na osm samostatných částí, podle jednotlivých oblastí. Hodnotícím kritériem bude ekonomická výhodnost předložených nabídek. Údržba se týká přírodních památek Rochus, Újezdecký les, Mokřad u Slováckých strojíren, Údolí Bánovského potoka, Chvalčov, Mokřad Pumpák, Údolí Okluky a Remízy u Bánova.
Veřejná zakázka je součástí projektu s názvem Podpora biodiverzity v EVL soustavy Natura 2000 na území Zlínského kraje. Projekt je v plné výši hrazen z evropské dotace, kterou se kraji podařilo získat z Operačního programu Životní prostředí 2014-2020. Krajští radní dnes také schválili přidělení dotací na zajištění provozu záchranných stanic volně žijících živočichů v Buchlovicích na Uherskohradišťsku a v Bartošovicích na Novojičínsku, kam jsou umisťována zraněná zvířata z části území Zlínského kraje. Zatímco stanice v Buchlovicích dostane 250.000 korun, stanice v Bartošovicích 120.000 korun.
chv hj