Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

ÚOHS: Tendr Českých drah na 50 elektrických vlaků je v pořádku

Brno 30. ledna (ČTK) - Výběrové řízení na dodávku až 50 elektrických vlakůk, které loni vyhlásily České dráhy, bylo v pořádku. V rozhodnutí druhého stupně to potvrdil předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. Úřad to uvedl v tiskové zprávě. Rozhodnutí je pravomocné, a ČD tak mohou uzavřít smlouvu s případným vybraným uchazečem.


Výběrové řízení na rámcovou smlouvu na elektrické vlaky v hodnotě přes šest miliard korun napadl u úřadu jeden z největších výrobců kolejových vozidel, společnost Alstom Transport Deutschland. Žádal přezkoumání zadávacích podmínek tendru. Námitky Alstomu odmítl ÚOHS už v září v rozhodnutí prvního stupně, předseda teď jeho rozhodnutí potvrdil.
"Navrhovatel je povinen konkretizovat důvody, pro které je přesvědčen, že je napadený úkon či postup zadavatele nezákonný. Prosté označení nezákonného úkonu, bez specifikace toho, v čem tvrzená nezákonnost spočívá, ve svém důsledku neumožňuje řádný přezkum," uvedl Rafaj.
Obě rozhodnutí úřadu jsou již pravomocná, České dráhy tak mohou s vybraným uchazečem uzavřít smlouvu, jakmile výběrové řízení skončí. Současně s rozhodnutím prvního stupně totiž ÚOHS vydal předběžné opatření, které uzavření smlouvy zakazovalo do doby, než bude rozhodnutí pravomocné.
"Jsme rádi, že ÚOHS dal zapravdu nám. Nabídky od účastníků jsme již obdrželi a další standardní kroky v rámci veřejné zakázky se aktuálně dějí," řekl ČTK mluvčí Českých drah Radek Joklík.
ska dr