Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Kováčik se dnes ujme funkce šéfa Ředitelství silnic a dálnic

Praha 6. května (ČTK) - Pavol Kováčik se dnes ujme funkce generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), ráno ho uvede do úřadu ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Kováčik nahradí Jana Kroupu, který úřad vedl téměř čtyři a půl roku.

Nový šéf silničářů, jenž byl dosud šéfem dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), by podle ministra měl mimo jiné urychlit výstavbu dálnic a silnic.

"Od nastupujícího generálního ředitele očekávám nový impuls k zefektivnění práce ŘSD, dopravní stavby je třeba dobře připravit, správně nastavit smlouvy a důsledně dohlížet na jejich plnění, musí také dbát na kvalitu staveb. Je potřeba nastavit účinné řídicí i kontrolní mechanismy a projektové řízení, měl by také zvážit celkovou transformaci ŘSD," uvedl v pátek Kremlík. Dalším úkolem Kováčika bude zlepšit řízení provozu na dálnicích při mimořádných událostech.

Výběr Kováčika ministr odůvodnil manažerskými schopnostmi a zkušenostmi z obdobné funkce na Slovensku. Kováčik dosud působil jako předseda dozorčí rady SFDI a na ministerstvu byl členem expertního týmu pro přípravu projektu PPP na dálnici D4. V minulosti pracoval také jako investiční ředitel Národní dálniční společnosti na Slovensku nebo jako předseda představenstva Inženýrských staveb Košice.

Kroupa byl v čele ŘSD od prosince 2014. V posledních měsících čelil kritice kvůli tempu výstavby a modernizace dálnic. Vyčítala se mu také situace z loňského prosince, kdy se kvůli zpoždění oprav D1 a hustému sněžení tvořily na páteřní dálnici mnohahodinové kolony.

sip jw