Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Městská policie Brno dostala od ÚOHS pokutu 80.000 Kč

Brno 22. května (ČTK) - Brněnská městská policie dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 80.000 korun za chybu ve výběrovém řízení z roku 2017 na komunikační systém Tetra, který strážníci využívají. Je to druhý postih za toto výběrové řízení.

ČTK to zjistila z internetových stránek úřadu.
Úřad pochybení zjistil na základě vlastní kontroly. Městská policie Brno podle zjištění ÚOHS při zadávání veřejné zakázky v jednacím řízení bez uveřejnění neověřila dostatečně vlastnickou strukturu u vybraného dodavatele, kterým byla společnost KonekTel. Vybraný dodavatel sice byl českou akciovou společností, ale neměl vydané výlučně zaknihované akcie, proto měl být ze zadávacího řízení vyloučen.
"Městská policie Brno proti příkazu nepodala odpor a příkaz je tak pravomocný," uvedl mluvčí úřadu Martin Švanda.
Loni v dubnu dostali brněnští strážníci za výběrové řízení na komunikační systém Tetra pokutu 100.000 korun, a to za postup při zadávání veřejné zakázky. Pro využití takzvaného jednacího řízení bez uveřejnění podle úřadu nebyly splněny zákonné podmínky. Ani proti první pokutě se Městská policie Brno neodvolala.
ska kpt