Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Cestující v Ústeckém kraji čeká výměna čipových karet od BusLine

Ústí nad Labem 6. června (ČTK) - Cestující v Ústeckém kraji čeká výměna čipových karet od dopravce BusLine (později TD Bus). Vydal 14.000 karet, které si lidé elektronicky nabíjejí. Peníze však dopravce, jenž v regionu už nejezdí, dál do společného přerozdělovacího systému neposílá, platnost karet tak skončí 30. června.

Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Jaroslav Komínek (KSČM).
Dopravci v Ústeckém kraji vydali dohromady 85.000 karet, z nich se zhruba polovina využívá. Dopravce BusLine (později TD Bus) přestal zajišťovat linky v Ústeckém kraji v lednu, nadále ale vydával karty, na které cestující nahrávají časové kupony nebo elektronickou peněženku.
Na kartách vydaných BusLinem je aktuálně 1,3 milionu korun, které spravuje BusLine. Kdyby nebyly peníze vyčerpány, lidé by o ně k 30. červnu přišli. Radní proto navrhli, aby kraj peníze na kartách lidem proplatil. Zastupitelé o tom budou rozhodovat 24. června. "Doporučujeme nyní lidem elektronickou peněženku vyčerpat nebo počkat s výměnou karty do rozhodnutí zastupitelstva," uvedl Komínek.
Kartu bude možné si vyměnit v kterékoliv informační kanceláři Dopravní společnosti Ústeckého kraje. "Nevěřili jsme, že nám společnost přestane posílat peníze za karty, které se pak rozpočítávají do systému," uvedl Komínek. Dopravce už kraji podle něj dluží zhruba 110 milionů korun za nesplacené pokuty. Peníze bude samospráva vymáhat soudně, se získáním financí kraj podle Komínka nepočítá. "Víme, že si nic nevezmeme kromě bankovních jistin, které jsou kolem deseti milionů korun," uvedl Komínek.
Ústecký kraj při krizi v dopravě v létě 2017 zřídil vlastní dopravní společnost, která postupně převzala od TD Bus provoz linek na Ústecku, Děčínsku, Lounsku a Litoměřicku. Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK) zároveň vyhlásila tendr na nákup 161 autobusů. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nákup za miliardu zakázal. Proti rozhodnutí podal kraj rozklad.
fir kš