Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Přípravu dopravního terminálu v Jihlavě zdržel výběr projektanta

Jihlava 9. června (ČTK) - Jihlava bude hledat jiné využití pro zhruba 100 milionů korun z evropských fondů, které měla dostat na vytvoření centrálního dopravního terminálu v místě městského vlakového nádraží. Nechce o peníze přijít v případě, že by se stavbu nepodařilo uskutečnit včas, řekl dnes ČTK náměstek jihlavské primátorky Petr Laštovička (ODS).

Na projektu s městem spolupracuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která nyní opakuje zadávací řízení na vypracování projektové dokumentace.
"Důvodem je skutečnost, že v prvním kole zadávacího řízení SŽDC bohužel neobdržela žádné nabídky," sdělil ČTK mluvčí státní organizace Marek Illiaš. Dodal, že zahájení této stavby správa dopravní cesty předpokládá ve druhé polovině roku 2021 a její dokončení v polovině roku 2023.
Podle Laštovičky už jsou předpokládané termíny napnuté a opakované řízení bude představovat asi půlroční zpoždění. "A díky tomuto zpoždění je nemožné ukončit stavební práce do června 2023, do kdy má město alokovanou dotaci na výstavbu té své části centrálního dopravního terminálu," uvedl Laštovička.
Město by podle náměstka proto mělo připravené dotační peníze využít na jiné projekty, například na stavbu parkoviště nebo obnovu vozového parku MHD. O peníze na terminál by pak Jihlava požádala v novém programovém období. "Takže o tu dotaci nepřijdeme," uvedl Laštovička.
Terminál plánovaný v místě železniční stanice Jihlava - město, by měl kromě vlakové dopravy propojit linkové autobusy a MHD, počítá se tam i s osobní dopravou a cyklisty. Architektonickou studii terminálu představilo minulé vedení jihlavské radnice loni v dubnu. Část stavby by mělo zajišťovat město, nákladnější práce, včetně modernizace kolejiště, připadají SŽDC. Laštovička uvedl, že město projektanta vybraného má, je to firma PK Ossendorf.
Oznámení o zahájení nového zadávacího řízení týkajícího se vypracování dokumentace na modernizaci železniční stanice Jihlava - město bylo ve věstníku veřejných zakázek zveřejněno počátkem měsíce. Jde o zakázku v předpokládané hodnotě 47,5 milionu Kč. Zájemci mohou předkládat nabídky do 1. července.
vst hj