Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Hradec chce vybudovat fotbalový stadion metodou Design and Build

(21.01.2020 Hradeckralove.org) V listopadu loňského roku proběhla předběžná tržní konzultace k zakázce na stavbu fotbalového stadionu, do které se přihlásilo 12 zájemců. Většina z nich by při požadovaných podmínkách zastupitelstva preferovala metodu Design and Build. Stanovenými podmínkami jsou výše zakázky, která nesmí přesáhnout hranici 605 milionů korun bez DPH, a termín dokončení stavby do konce roku 2022. Nyní město pracuje na přípravě zadávacího řízení.

Předběžná tržní konzultace (PTK) na podzim byla vedena se všemi dvanácti přítomnými dodavateli současně. „Do PTK se na podzim přihlásilo celkem 12 firem a většina z nich preferovala zadání zakázky metodou Design and Build. Vzhledem ke stanovené výši zakázky a požadavkům na termín dokončení se potenciálním uchazečům tato metoda jeví jako nejvýhodnější. Nyní tedy pracujeme na přípravě zadávacího řízení, ve kterém si chceme stanovit podmínky, kdy cena nebude jediným kritériem, ale dbát budeme také na rentabilitu provozu nebo multifunkci. Výběr zhotovitele, který bude pracovat metodou Design and Build, by mohl být zahájen v první polovině tohoto roku," dodává Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic.