Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Příprava odbavovacího systému cestujících vázne, jednatel Koridu končí

(11.06.2020 Idnes.cz) Rada Libereckého kraje odvolala z funkce jednatele společnosti Korid LK Pavla Blažka. Společnost organizuje a nasmlouvává vlakové a autobusové spoje v rámci veřejné dopravy v Libereckém kraji. Blažek tam jako jednatel působil čtyři a půl roku.

Návrh na Blažkovo odvolání měli krajští radní na stole už několikrát. Dosud nejisté chvíle vždy ustál, až teď se radní rozhodli ho skutečně odvolat.

„Pan Blažek je velký odborník na vlakovou dopravu. Proto doufáme, že v Koridu bude dál působit. Ale v čele potřebujeme někoho, kdo bude činnost společnosti lépe organizovat a hlavně dotáhne do konce zprovoznění nového odbavovacího systému pro cestující v regionální dopravě," řekl náměstek hejtmana Jan Sviták (SLK).
Hejtman: Chyběly manažerské schopnosti

Nový odbavovací systém pro meziměstskou autobusovou dopravu pořizuje Korid od roku 2016.

„Problém je, že všechno, co jsme soutěžili, napadla firma BusLine. Podávala nejrůznější odvolání k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Pořád je to tam zablokované, i když jsme se proti tomu odvolávali. Měli jsme svázané ruce. Já jsem musel postupovat podle zákona, těžko ho budu obcházet," vysvětlil Blažek.

Obstrukce firmy BusLine potvrzuje i vedení kraje. „Je pravda, že chování BusLine neustále celý systém nabourává. Nicméně, když máte proti sobě takto silného soupeře, tak je potřeba s tím počítat a nechovat se naivně. Manažerské schopnosti ve vedení Koridu v této záležitosti chyběly," uvedl hejtman Martin Půta.

Aktuálně pokračuje spor o pořízení odbavovacích strojků do autobusů na Turnovsku a Semilsku. BusLine do nich chce pořídit vlastní odbavovací systém, který je ale třikrát dražší než jiné nabídky.

Podle hejtmana to může ohrozit odbavování cestujících od 1. července.

Blažka ve funkci nahradí dočasně Jiří Zdražil, který teď působí v krajských dopravních společnostech ČSAD Liberec a Autobusy LK. Že by se jeho příchodem postoj BusLine vůči Koridu změnil, kraj nepředpokládá.

„To se, samozřejmě, nezmění nástupem jakékoliv osoby. Ale je třeba eliminovat dopady, které jsou vůči nám BusLine podnikány. Za vedení pana Blažka proběhly i některé procesní chyby a hlavně chybělo centrální vedení," dodal Sviták. Nové výběrové řízení na jednatele chce kraj vypsat až po podzimních volbách.