Video příspěvky / rozhovory

(22. listopadu 2023) 

Pardubický pátý městský obvod zadával veřejnou zakázku na dětské hřiště za více než 8 milionů korun.Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil vyšetřování na základě podnětu opozičních zastupitelů, kteří mají pochybnosti o soutěži. Firma Gartensta Plus vyhrála výběrové řízení a její projektová dokumentace obsahuje unikátní položky, včetně dřevěného stegosaura.

Hostem studia epravo.cz byl Mgr. Tomáš Machurek, společník, zakládající člen MT Legal. Hovořili jsme o nejnovějším vydání rozsáhlého komentáře k zákonu o zadávání veřejných zakázek. Toto druhé vydání, které je o 300 stránek robustnější než předchozí, představuje významný příspěvek na trhu. S rozsahem 1620 stran překonává tento komentář i mnohé slavné romány.

Tomáš Machurek v rozhovoru popisuje náročnost psaní komentáře a jeho skloubení s advokátní praxí. Autor je přesvědčen, že nové vydání komentáře poskytne inspiraci a vodítko pro zadavatele, dodavatele a dozorové orgány.
Dále jsme mluvili o nedávno podepsané nové novele zákona o zadávání veřejných zakázek. T. Machurek uvádí, že novela přináší zjednodušení, odstraňuje nejasnosti a nedostatky stávající právní úpravy. Novela také zjednodušuje předkládání originálů a umožňuje elektronické zpřístupnění dokumentace úřadům.
Dále jsme také hovořili o aktuálních trendech ve světě veřejných zakázek. Host zdůrazňuje dynamiku tohoto oboru a vývoj, který neustále probíhá. V současné době je důležitá judikaturní praxe a pragmatický přístup úřadu, který se zaměřuje na rychlost a čitelnost rozhodování. Autor také zmínil, že umělá inteligence je dalším tématem, které vstupuje do oblasti veřejných zakázek.

Zdroj: epravo.cz https://www.epravo.cz/video_HP/rozhovor-s-tomasem-machurkem-116705.html

V květnovém čísle časopisu Veřejné zakázky v praxi si můžete přečíst rozhovor s výkonnou ředitelkou AVZ Martinou Šelejovou. Rozhovor je nejen o výzvách v oblasti veřejného zadávání, ale také o sportovních výzvách, o tom, na co se snaží v rámci své činnosti pro Asociaci pro veřejné zakázky zaměřovat, i o problémech, které veřejné zadávání všeobecně trápí a kterým je vhodné se věnovat.

(Praha 16. května 2023) Účastníte se procesu zadávání veřejných zakázek a preferujete při jejich zadávání důraz na kvalitu? Nebo je pro Vás snazší hodnotit či se ucházet o zakázku zadávanou pouze na cenu? Názory a postřehy k výhodám i rizikům multikriteriálního hodnocení zmiňují členové Výkonného výboru Asociace pro veřejné zakázky.  

Rozhovor: AVZ k multikriteriálnímu hodnocení veřejných zakázek

(Praha 17. ledna 2023) Jaký názor mají členové Výkonného výboru Asociace pro veřejné zakázky na to, jaké jsou největší aktuální problémy v oblasti veřejných zakázek? V Právním prostoru byl uveřejněn první díl ze série plánovaných rozhovorů. Představujeme názory pestré škály profesionálů a praktiků z oboru.

Rozhovor: Aktuální problémy v oblasti veřejných zakázek | Právní prostor (pravniprostor.cz)

(Praha 17. května 2022) Mgr. Adéla Havlová, místopředsedkyně Výkonného výboru Asociace pro veřejné zakázky, z.s., ve vysílání ČT 24 k tématu PPP v souvislosti s projektem dostavby dálnice D4. Rozhovor ke zhlédnutí od 22. do 30. minuty záznamu. 

17. květen 2022 - Studio ČT24 | Česká televize (ceskatelevize.cz) 

(19. dubna 2022) Předseda Výkonného výboru Mgr. Tomáš Machurek a výkonná ředitelka Mgr. Martina Šelejová hosty ve streamu O důležitosti asociací na Procurement Board TV (PROEBIZ).

motto: "Asociace mají za cíl zastupovat a prosazovat profesní zájmy svých členů, bránit je a harmonizovat je s obecně platnými, etickými a profesními normami. V oblasti českých veřejných zakázek je nejznámější AVZ a právě o ní bude rozhovor s výkonnou ředitelkou Martinou Šelejovou a předsedou Výkonného výboru Asociace Tomášem Machurkem."

Záznam můžete zhlédnout zde O důležitosti asociací

 

(Praha 24. května 2021) Mgr. Martina Šelejová, výkonná ředitelka, Asociace pro veřejné zakázky, z.s., hovoří v souvislosti s nadcházejícím 10. ročníkem „pražské“ konference Veřejné zakázky v souvislostech o aktualitách na poli veřejných zakázek.

Rozhovor: Martina Šelejová - Zadávání veřejných zakázek je nyní více efektivní a zelené | Právní prostor (pravniprostor.cz)